Miasto Jasło Powiat jasielski, gmina miejsko-wiejska
- Urząd Miasta Jasło
- ul. Rynek 12
- 38-200 Jasło
- tel.: (13) 448-63-00
- faks: (13) 448-63-60
- e-mail: urzad@um.jaslo.pl
- www.jaslo.pl
- https://um_jaslo.bip.gov.pl/
- Burmistrz: Ryszard Pabian
- Zastępca: Antoni Pikul, Elwira Musiałowicz-Czech, Małgorzata Adamska-Chmiel
- Przewodniczący Rady: Henryk Rak
- Powierzchnia Miasta: 36,52 km²
- Populacja (31.12.2019)
- • liczba ludności: 34 474
- • gęstość: 943,98 os./km²
Kadencje
Kadencja 2018-2023
- Burmistrz: Ryszard Pabian
- Zastępca: Antoni Pikul, Elwira Musiałowicz-Czech, Małgorzata Adamska-Chmiel
- Sekretarz Miasta: Paweł Rzońca
- Skarbnik Miasta: Jacek Borkowski
- Przewodniczący Rady: Henryk Rak
- Zastępca: Andrzej Dybaś, Lech Polak
- Radni Miasta:
- Elżbieta Bernal, Krzysztof Czeluśniak, Andrzej Czernecki, Iwona Dziedzic, Robert Hap, Izabela Jankowska-Zawada, Maria Kluz, Mariola Mazur, Kazimierz Mikrut, Jerzy Okarma, Jan Pierzchała, Małgorzata Rymarz, Krystyna Sikora, Agnieszka Sobczyk, Józef Twarduś, Marcin Węgrzyn, Bogusława Wójcik, Bogdan Ziemba, Leszek Znamirowski
Dzielnice w Miastach:
Opis Jednostki Samorządu Terytorialnego
Jasło to miasto położone w dolinie trzech rzek: Wisłoki, Jasiołki i Ropy.
Związany z nim był Ignacy Łukasiewicz, który założył tu pierwszą na świecie destylarnię ropy naftowej. Dziś kojarzone jest także z uprawą winorośli.
30 lat działalności samorządu to wiele działań, które miały bezpośredni wpływ na życie mieszkańców Jasła i okolic, najważniejsze z nich skierowane były na: rozwój gospodarczy, sferę usług społecznych i stan środowiska naturalnego.
Miasto stale inwestuje w dwie strefy aktywności gospodarczej (Warzyce i Gamrat), a poprawiając jakość życia mieszkańców zrealizowało wiele inwestycji sportowych, kulturalnych, oświatowych, społecznych, czy wpływających na ochronę środowiska. Tylko w ostatnim czasie w domach prywatnych zainstalowano kolektory słoneczne, a na miejskich budynkach uruchomiono instalacje fotowoltaiczne. Teraz mieszkańcy mogą skorzystać z programu wymiany starych kotłów grzewczych na nowe ekologiczne.
Wszystkie działania finansowane były w większości ze środków własnych, ale udało się także uzyskać dofinansowanie w wysokości ok. 125 mln zł ze środków zewnętrznych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.